1423/160
Venetiansk lysekrone af glas, seks lysarme monteret til el, prydarme med blomster og bladværk. 20. årh.s. begyndelse. H. 65 Diam. 56.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Prismer kan mangle.
Ældre malerier og møbler, 2. juni 2014
Vurdering
Hammerslag
19 bud