2417/​664

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)

Vase af lertøj, dekoreret med hornglaserede brune motiver på okker bund. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 23.

Overflade ridser/mærker. Enkelt afslag i glasur. Glasurfejl under bund.

Moderne kunst og design, 23. april 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
2.500 DKK