1746/55
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
“Ved Thebordet”. Kunstnerens hustru i deres hjem i Hillerød. Sign. Viggo Pedersen 1904–06. Olie på plade. 50×41.
Udstillingsetiket på bagsiden.
Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 13. november 2017
Vurdering
Hammerslag
27 bud