872/19
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Sejlskibe ud for kysten, fuldmåne. Sign. Carl Locher 89. Olie på lærred. 28×38.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag