1932/​8550

Ubekendt maler, 19. årh.

En samling af fem illustrationer til “Den gamle Godsejer fortæller om Jagt og Eventyr: Fra et Ophold hos Sir John Drummond-Hay i Marokko”. Sign. J. F. 94. Bly, sortkridt og lavering på papir monteret på papir. Bladstørrelser fra 17,7×19,5 til 22,3×37,5. Uindrammede. (5).

En smule gulnede og med enkelte pletter.

Kunst på papir, 5. august 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag