2104/72
Et par franske empire lysestager af bronze, balusterformet stamme på hvælvet fodstykke. 19. årh. H. 27. (2)
Restaurerede med nyere gevind. Det ene stage er skæv og vipper. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Rester af forgyldning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag