2104/​72

Et par franske empire lysestager af bronze, balusterformet stamme på hvælvet fodstykke. 19. årh. H. 27. (2)

Restaurerede med nyere gevind. Det ene stage er skæv og vipper. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Rester af forgyldning.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.400 DKK