2413/849
To-pers. sofa med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og dybthæftet ryg betrukket med gul uld. Model 1669. Udført hos Fritz Hansen. L. 180.
Fremstår med alders- og brugsslitage., herunder ridser og mærker. Uld med pletter, smuds og slitage.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
26 bud