2138/351
Ni franske champagnefløjter, tulipanformet cuppa, facetteret stilk på rundt fodstykke. H. 19,5 cm; samt syv champagneskåle med forgyldt staffering H. 11,5 cm, 20. årh. (9+7)
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag