2006/407
Et par almue lysestager af drejet træ på runde fodstykker. 19. årh. H. 18. (2)
Afslag og revner i træet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag