1736/18
AFHENTES - Et par Anglo-indiske stole af rigt udskåret hardwood. Antageligt udført i Bombay, 19. årh.s anden halvdel. (2)
Minimale afslag. Senere sæder og polstring. Patina.
Ældre malerier og møbler, 4. september 2017
Vurdering
Hammerslag