1736/​18

AFHENTES - Et par Anglo-indiske stole af rigt udskåret hardwood. Antageligt udført i Bombay, 19. årh.s anden halvdel. (2)

Minimale afslag. Senere sæder og polstring. Patina.

Ældre malerier og møbler, 4. september 2017

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag