1925/6
Kommode af guldstafferet nøddetræ, ligeknækket front med fire skuffer. Rococoform. Ca. 1900. H. 101. B. 93. D. 47.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 17. juni 2019
Vurdering
Hammerslag