12008/31
Vicke Lindstrand (f. Sverige 1904, d. 1983)
Vase af klart glas slebet med lille pige på hest. Sign. Kosta LG234. Udført hos Kosta, Sverige. H. 16,8. B. 14. D. 8.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag