899/59
Ernst Meyer (f. Altona 1797, d. Rom 1861)
Italienerinder, der samler markblomster i store kurve. Usigneret. Olie på lærred. 66×79. Damborgramme med etiket.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag