Trine Søndergaard (f. Grenå 1972)
“Surrigkap #I (Dress of Mourning)”, 2016. Edition 2/5 + 2 AP. Archival pigment print. 110×110.
Proveniens: Martin Asbæk Gallery, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.
Certificate of Authenticity signeret af kunstneren medfølger.
Moderne malerier, skulpturer og grafik, 13. juni 2023