2413/9091
Azerbijan tæppe i klassisk dekorativt nordvest persisk Serapi design. 21. årh. 315×245.
Erhvervet hos Maktabi tæpper, København.
Lettere falmet. Mindre småbrud på kantomslåning.
Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag