2413/​9091

Azerbijan tæppe i klassisk dekorativt nordvest persisk Serapi design. 21. årh. 315×245.

Erhvervet hos Maktabi tæpper, København.

Lettere falmet. Mindre småbrud på kantomslåning.

Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

8.500 DKK