1907/778
Jindrich Halabala, tilskrevet
Et sæt på tre indskudsborde af bejdset bøg. Top med glasplader. H. 48/53/58. L. 33/39/46. B. 31/39/46. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Et par afslag i det mindste bord.
Moderne kunst og design, 12. februar 2019
Vurdering
Hammerslag