1907/​778

Jindrich Halabala, tilskrevet

Et sæt på tre indskudsborde af bejdset bøg. Top med glasplader. H. 48/53/58. L. 33/39/46. B. 31/39/46. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Et par afslag i det mindste bord.

Moderne kunst og design, 12. februar 2019

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag