2125/82
Johan Neumann (f. København 1860, d. sst. 1940)
Fregatten Jylland ud for Kronborg. Usigneret. Olie på lærred, monteret på plade. 25×35.
Proveniens: ABR auktion nr. 106, kat. nr. 166.
Behov for rensning. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud