1738/1522
To kinesiske skåle af sterlingsølv. Den ene mærket Sheng Yuan, den anden utydlig stemplet. 20. årh. Vægt 384 gr. H. 7 og 8 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Den ene med gravering.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag
10 bud