2045/303
Dørklokke af metal og jern med tre klokker. 19. årh. H. 37.
Kanebjælde.
En knebel mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag