2124/296
To krus af fajance dekorerede i farver med henholdsvis frugter og blomster, med låg af tin. Nord Tyskland, 18. årh. H. 25 cm. Samt lille portræt af Christian V af udskåret ben i ramme, 19. årh. Diam. 5 cm. Ramme 10,5×10,5 cm. (3)
revnet og limet den ene hank med revne, det ene tin låg med huller og gl. lodning. Revner i ben portrættet
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag