1432/1673
Dobbeltkapslet herrelommeur af 14 kt. guld, hvidemaljeret skive med sorte og røde arabertal. Støvkapsel af metal. 20. årh.s. første halvdel. Vægt 89 gr. Forgyldt kæde medfølger. Diam. 5.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fjeder defekt. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 7. august 2014
Vurdering
Hammerslag
10 bud