2437/1134
Koralhalskæde i forløb prydet med talrige polerede koralperler og lås af forgyldt sølv. Perlediam. ca. 4–10 mm. L. 53 cm.
Æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Vurdering