1821/1506
Et par franske urneformede casoletter af lueforgyldt bronze, prydet med feer og ornamentik, opsat på firsidet fodstykke, låg med lysholdere. 19. årh.s begyndelse. H. 38. (2)
Den ene lågknop let bøjet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 24. maj 2018
Vurdering
Hammerslag