I. L. Jensen (f. København 1800, d. sst. 1856)
Opstilling med grønne druer, ferskner og hasselnødder. Sign. I. L Jensen. Olie på malepap. Ca. 27×35.
Monteret med bagbeklædning i form af malepap. Minimale afskalninger samt flere krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
11 bud