2412/​247

Magnus Krogh Andersen (f. 1944, d. 2011)

Figurgruppe samt ansigt med hånd. Sign. monogram. To skulpturer af grønlig fedtsten og lys sten. H. 13 og 16,5. (2)

Proveniens: Bruun Rasmussen Kunstauktioner 2021, nr. 2113/90.

Overflade ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.350 DKK

(Autobud) 1.350 DKK
1.300 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK