2412/247
Magnus Krogh Andersen (f. 1944, d. 2011)
Figurgruppe samt ansigt med hånd. Sign. monogram. To skulpturer af grønlig fedtsten og lys sten. H. 13 og 16,5. (2)
Proveniens: Bruun Rasmussen Kunstauktioner 2021, nr. 2113/90.
Overflade ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag