2124/170
Sigvard Hansen (f. København 1859, d. Hellerup 1938)
Udsigt over en kyst en sommerdag. Sign. Sigvard H. Olie på lærred. 29,5×35,5.
Én mindre reparation. Mindre retoucheringer og krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag