2432/252
R. S. Moseley (, engelsk maler, udstillede 1863-1889)
“Jealousy”. En pige med sine to hunde. 1878. Usigneret. Verso betegnet R.S. Moseley. 46×36.
Mindre krakeleringer. Behov for rensning.
Vurdering