Albert Bertelsen (f. Vejle 1921, d. sst. 2019)
Fire kompositioner. Hhv. sign. Albert Bertelsen, 1/33. Litografi. Bladstørrelse 76×56; sign. Albert Bertelsen, u. nr. Litografi. Bladstørrelse 80×63; sign. Albert Bertelsen 75, 85/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 63×76 og sign.Albert Bertelsen. Offset i farver. Bladstørrelse 49×70. Uindrammede. (4)
Nogle med håndteringsmærker og folder.
Moderne kunst og design, 9. juni 2020