2039/153
Christian Eckardt (f. København 1832, d. sst. 1914)
Marine med fiskerbåde nær en kyst. Sign. C. Eckardt 12. Olie på lærred monteret på lærred. 18×27,5.
Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 353, 1949 nr. 42.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud