2147/2058
Herrearmbåndsur af 14 kt. guld, mekanisk værk med manuelt optræk. Lys skive med forgyldte visere og timemarkører. Monteret med senere rem af brunt læder med spænde af forgyldt stål. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsspor. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 24. november 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud