1432/1632
Fire grønlandske figurer af udskåret fedtsten i form af sæler, isbjørn og fanger. 20. årh. H. 1–12 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 7. august 2014
Vurdering
Hammerslag