Max Nathan (f. Århus 1880, d. Kildekrog ved Hornbæk 1952)
Portræt af en ældre kvinde. Sign. Max N, Aug. 03. Olie på lærred. 51,5×56.
Retoucheringer. Restaureret/lærredet er dubleret.
841959 |