323/12
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-3/2”. Et par pendler med fatningshus af sort metalliseret messing, skærme af flerlags opalglas. Udført og mærket hos Louis Poulsen. Diam. 28,5. (2)
En med let løs skærmholder. Den anden mangler underskærm. Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Tvangssalg, 11. november 2020
Vurdering
Hammerslag
33 bud