To par franske Louis XVI lysestager af forgyldt bronze, et par med kannelerede, balusterformede stammer, støbte med akantus bladværk og perlestaf; et par med kannelerede koniske stammer på runde fodstykker, prydede med perlestaf. 18. årh.s sidste fjerdedel. H. 26 og 29,5 cm. (4)
Aldersrelaterede spor.
Varia, 4. juli 2019
20 bud