1644/717
Svend Aage Holm Sørensen (f. 1913, d. 2004)
Et par væglamper af syreskåret messing. Udført hos Holm Sørensen & Co. H. 18. B. 13,5. (2)
Almindelig brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 1. november 2016
Vurdering
Hammerslag
10 bud