2023/210
Carl Budtz-Møller (f. Rødby 1882, d. 1953)
Opstilling med en samovar og lysestager udformet som elefanter. Sign. C. Budtz-M. 1910. Olie på lærred. 39×46,5.
Nogle minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud