1946/6038
Anselm Kiefer (f. Donauschingen 1945)
Landskabsfotografi. Signeret med dedikation til Jytte og Jarl Borgen Anselm Kiefer December 1977 på bagsiden. Sølvgelatineprint. 30 x 2,5 cm.
Proveniens: Jytte og Jarl Borgens samling (JBS 189).
Med håndteringsmærker.
BogForum - Kunst på papir, 17. november 2019
Vurdering
Hammerslag
33 bud