12023/137
Dameskrivebord af bemalet træ, rigt udskåret med bladværk og rocailler, let svungen sarg med tre skuffer, 19. årh. H. 78. B. 115.
Proveniens: Mørkøv gods.
Aldersrelaterert brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 4. juni 2020
Vurdering
Hammerslag