2114/320
To navneklude i korsstingsbroderi, daterede henholdsvis 1862 og 1871. 29×29 cm og 48×65 cm. Samt en strikket navneklud dateret 1886. 38×10 cm. De to mindste navneklude indrammede. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Større navneklud med pletter og brud.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. april 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud