2022/521
Ole Schwalbe (f. Brønshøj 1929, d. København 1990)
“Portræt af et maleri II”, 1960. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 116×116.
Større og mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag