1722/67
Hugo V. Pedersen (f. København 1870, d. Holte 1959)
Parti fra en gårdhave med børn, der leger. Sign. Hugo V. P. Olie på lærred. 39×48.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag