2144/758
Dansk møbeldesign
Overpolstret tre-personers sofa med ben af bøg, betrukket med lyst blomstret møbelstof. 1930–40'erne. L. 202.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag