2131/35
Svensk prismekrone med burformet stel af messing med otte lysarme, behængt med talrige bladformede prismer, indvendig elektrisk belysning. Rokoko form, 19. årh. H. 85. Diam. 55.
Brugsslitage. Støvet.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud