Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Raymond Queneau”, 1975. Sign. Miro, 66/120. Trykt hos Arte Adrien Maeght, Paris. Udgivet af Éditions de l'Herne, Paris. Litografi i farver. Bladstørrelse 50×65,5.
Litteratur: Maeght Nr. 1077.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.