311/22
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH 3/2”. To pendler med fatningshuse af sortforkromet messing, skærme af hvidt opalglas. Diam. 29. (2)
En mellemskærm mangler. Almindelig brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Tvangssalg, 8. september 2014
Vurdering
Hammerslag
22 bud