1515/​797

Dansk møbel design

Sæt på fire skabe af mahogni. Front med låger med messinggreb, bag hvilke hylder. H./B. 71. D. 35. (4)

Modelfotos

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Ene skab uden hylder og med gennemboringer i bagklædning, dørstopper mangler. Delvist ulakerede. Samlinger med åbent endetræ/spånplade.

Moderne kunst og design, 7. april 2015

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

100 DKK

100 DKK