2433/85
Guido Reni, stil, 17.-18. årh.
Portræt af en kvinde. Usigneret. Olie på lærred. 96×75. Oval.
Lærredet er dubleret. Mindre afskalninger samt talrige krakeleringer. Reparationer samt mindre huller og ved nedre kant en flænge. Behov for rensning og opstramning.
Vurdering