1823/884
Riis Antonsen
Kiste af palisander, indvendig med to bakker og rum. Udført og mærket hos Riis Antonsen. H. 49. L. 141. B. 46.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre finérafslag.
Moderne kunst og design (udskudt), 7. juni 2018
Vurdering
Hammerslag