1823/​884

Riis Antonsen

Kiste af palisander, indvendig med to bakker og rum. Udført og mærket hos Riis Antonsen. H. 49. L. 141. B. 46.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre finérafslag.

Moderne kunst og design (udskudt), 7. juni 2018

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK